Różnice między butelką do karmienia PES a PP

Butelka do karmienia to podstawowa rzecz w opiece i odżywianiu dziecka. Czasami już od pierwszych dni życia towarzyszy najmłodszym. Wybór odpowiedniego modelu i firmy pełni tu kluczową rolę. Najpopularniejsze butelki są wykonane z tworzyw plastikowych, które są zdecydowanie tańsze i bardziej wytrzymałe niż tradycyjne szło. Większość firm stosuje polipropylen jako surowiec produkcyjny. Firma Mamajoo jest wyjątkiem w tym względzie.

Seria Gold Line – elegancja z luksusowym akcentem

Unikatowa linia Gold to nietypowe butelki o miodowo-złotym zabarwieniu. Wyjątkowy kolor to zasługa materiału, z którego zostały wykonane. Polieterosulfon to termoplastyczne tworzywo o podwyższonej odporności na wysoką temperaturę. Taka właściwość jest szczególnie ważna podczas wyparzania oraz mycia akcesoriów do karmienia, czy też przygotowania mieszanki mleka modyfikowanego. Niektóre tworzywa poddane dużym wartościom stopni Celsjusza uwalniają szkodliwe dla zdrowia maleństwa związki chemiczne, w tym ftaleny czy BPA.

Butelki Mamajoo z PES to bezpieczny wybór produktów do karmienia dziecka. Odpornych na wysoką temperaturę i bez chorobotwórczych substancji. Co więcej, specjalna budowa surowca sprawia, że wiązania molekularne tworzywa są trwałe i niewrażliwe na zadrapania, rysy czy wszelkie uszkodzenia spowodowane myciem czy użytkowaniem.

Wszechstronność dostępnych pakietów pozwala na dopasowanie butelek pod względem wieku dziecka oraz indywidualnego zapotrzebowania. Rodzice mogą wybrać różne szybkości przepływu smoczków. Od najmniejszych i najwolniejszych po średnie, aż do szybkich o dużym przepływie. Dwie standardowe pojemności 150 oraz 250 ml to świetne propozycje zarówno dla młodszych jak i trochę starszych dzieci o większym apetycie. Na uwagę zasługuje również antykolkowy smoczek, który łagodzi bóle brzuszka i zapewnia komfortowe karmienie bez płaczu. Wygodne pakiety prezentowe pozwalają na skomponowanie kolorystycznych zestawów butelek wraz ze smoczkiem uspokajającym i klipsem dopasowanym dla chłopca lub dziewczynki. Idealnie sprawdzają się jako prezent na baby shower.

butelka dla niemowlaka Seria Silver – klasyka, która zachwyca

Klasyczne, ergonomiczne kształty to ukłon w stronę znanych i sprawdzonych modeli, które kochają wszystkie mamy. Linia Silver to tradycyjne butelki wykonane z polipropylenu o przezroczystej barwie. Jednak w przeciwieństwie do serii Gold, akcesoria wykonane z tego tworzywa są mniej odporne na negatywne działanie wysokich temperatur, a co za tym idzie bardziej podatne na zadrapania i uszkodzenia mechaniczne. Niestety takie tworzywo również szybciej się zużywa, co zmusza rodziców do częstych zakupów. Na korzyść tej butelki przemawia cena, która tak mocno nie nadwyręża rodzinnego budżetu. Podczas gdy niektóre przedmioty z PP zawierają szkodliwe substancje, butelki Mamajoo z serii Silver nie zawierają ftalenów i wspominanego wcześniej bisfenolu- A.

Smukła budowa dodatku pozwala na pewne karmienie bez ryzyka upuszczenia lub upadku butelki. Jasno widoczna skala w mililitrach i uncjach daje możliwość dokładnego odmierzenia mleka czy mieszanki. Podobnie jak w przypadku serii Gold, dostępne są pakiety startowe w postaci podwójnych kompletów butelek oraz smoczki o różnym przepływie.